Proszę czekać

DYREKTOR
Zakres kompetencji:

• Jest kierownikiem zakładu pracy dla zatrudnionych w szkole nauczycieli i pracowników nie będących nauczycielami,
  • Jest przewodniczącym Rady Pedagogicznej,
  • Reprezentuje szkołę na zewnątrz,
  • Sprawuje opiekę nad dziećmi i młodzieżą uczącą się w szkole.

RADA PEDAGOGICZNA

• Zatwierdzenie planu pracy szkoły,
  • Uchwalenie wyników klasyfikacji i promocji uczniów,
  • Podejmowanie uchwał w sprawach innowacji i eksperymentów pedagogicznych po zaopiniowaniu projektów przez Radę Szkoły,
  • Ustalanie planu doskonalenia zawodowego nauczycieli,
  • Zatwierdzenie zasad oceniania zachowania uczniów,
  • Opracowanie i uchwalenie wewnątrzszkolnego systemu oceniania,
  • Opracowanie i uchwalenie Programu Wychowawczego Szkoły po zasięgnięciu opinii Komitetu Rodzicielskiego i Samorządu Uczniowskiego.

RADA SZKOŁY
Stanowi reprezentację nauczycieli i rodziców.

Jej głównym zadaniem jest współdziałanie w realizacji celów statutowych szkoły, a przede wszystkim rozwiązywanie problemów wewnętrznych szkoły.

W szczególności Rada Szkoły:

• Uchwala statut szkoły i jego zmiany,
  • Inicjuje i współorganizuje działania zmierzające do ulepszenia i poprawy warunków nauki i pracy w szkole,
  • Opiniuje plan pracy szkoły, projekty innowacji i eksperymentów pedagogicznych
    opiniuje plan finansowy szkoły,
  • Ocenia sytuację oraz stan szkoły, może występować z wnioskami do dyrektora, Rady Pedagogicznej, organu prowadzącego w sprawach organizacji zajęć pozalekcyjnych,
  • Opiniuje Szkolny Zestaw Programów Nauczania i Program Wychowawczy Szkoły
  • Może występować do organu sprawującego nadzór pedagogiczny nad szkołą z wnioskiem o zbadanie i dokonanie oceny działalności szkoły, jej dyrektora lub nauczyciela zatrudnionego w szkole,
  • Rada Szkoły jest stroną w załatwianiu wszelkich konfliktów lub sporów między nauczycielami - uczniami – rodzicami - dyrekcją.

SAMORZĄD SZKOLNY
Samorząd szkolny jest organem uczniowskim, wyłanianym przez samych uczniów szkoły. Organizacja ta jest demokratyczna i niezależna od administracji szkolnej i ugrupowań politycznych.

• Rozwiązywanie problemów uczniów,
  • Zajmowanie stanowiska w spawach dotyczących uczniów,
  • Opiniowanie w sprawach dotyczących uczniów na wniosek dyrektora, nauczycieli.
LpNazwaOpisTypRozmiarDatadataUdostdataModcreatingmodifierOpcje
Ilość odwiedzin: 682